Blog

Wybór biura rachunkowego to decyzja, której nie warto podejmować pochopnie. Sposób prowadzenia rozliczeń, kompetencje księgowych i wygoda korzystania to tylko trzy wybrane kryteria, które powinny decydować o jego wyborze.

Tradycyjnie czy nowocześnie?

Wielu przedsiębiorców jest przyzwyczajonych do tradycyjnie działających biur księgowych. Co miesiąc pakują dokumenty w teczkę i zawożą je do biura. Jeżeli trzeba, pojawiają się tam osobiście kilka razy w ciągu miesiąca. Gdy potrzebują analizy wydatków lub sprawdzenia starej faktury muszą z wyprzedzeniem dać znać, by księgowa mogła ją przygotować i przeszukać papierowe archiwum. Coraz więcej osób zajmujących się biznesem woli jednak skorzystać z nowoczesnych technologii by oszczędzić czas, nie musieć jeździć przez całe miasto po jeden dokument i mieć stały dostęp do wszystkich swoich rozliczeń. Wybierają więc biuro, które udostępnia swoim klientom panel online np. Mobevo.

Dlaczego warto wybrać nowoczesne biuro rachunkowe?

Zalety pracy z takim biurem można mnożyć. Przede wszystkim jest to czas, który obok informacji jest jedną z najważniejszych wartości w biznesie. Nowoczesne biuro księgowe nie wymaga obecności przedsiębiorcy co miesiąc i odbierania / dostarczania dokumentów osobiście. Platformy takie jak Mobevo pozwalają zeskanować lub zrobić zdjęcie dokumentów i wysłać je w formie elektronicznej, o dowolnej porze, w jednym z popularnych formatów (np. pdf, jpg lub png). Wszystkie ważne informacje trafiają na biurko księgowego na bieżąco, zamiast „wielkiej kumulacji” na koniec miesiąca rozliczeniowego. Faktury można też wystawiać bezpośrednio na platformie i automatycznie wysyłać mailem do kontrahenta. Nowoczesne biuro rachunkowe nie potrzebuje również czasu na odszukanie faktury lub zrobienie kalkulacji. Do wszystkich informacji archiwalnych przedsiębiorca ma dostęp na platformie. Nie musi nawet dzwonić do biura, czekać na otwarcie go i pytać o szczegóły. Po prostu loguje się, przegląda i pobiera swoje dokumenty kiedy tylko jest mu to potrzebne. Ma również bezpieczny dostęp do danych ubezpieczeniowych i rozliczeń z US. Platforma Mobevo posiada również dodatkowe funkcje, które są przydatne w prowadzeniu działalności. To możliwość generowania raportów i zestawień za dowolne okresy czasu, a także kalkulatory odsetek, diet, delegacji. Jest także wyszukiwarka PKD i innych danych statystycznych oraz dane urzędów skarbowych, celnych, sądów i komorników. Wszystko to jest dostępne online o każdej porze - z telefonu lub komputera przedsiębiorcy. Osoby które jeszcze się wahają jakie biuro wybrać, powinny dobrze przemyśleć sprawę. Nowoczesne biuro księgowe to wygoda, oszczędność czasu oraz pełny dostęp do rozliczeń i informacji, bez względu na godziny urzędowania księgowych. We własnej firmie, gdzie czas pracy jest elastyczny to ogromna zaleta.

Business Lantern TAX

Jesteśmy częścią
grupy FPD

Janusz Rynk
Doradca Podatkowy
pl. Obrońców Pokoju 12
27-500 Opatów
NIP: 6581283415
REGON: 291733129